عکاس معماری محمود پاکزاد

در این قسمت با زندگی نامه‌ی عکاس معماری محمود پاکزاد آشنا خواهید شد :

عکاس معماری محمود پاکزاد کیست؟

محمود پاکزاد متولد سال 1303 در استان تهران است که به عنوان فتوگرافر شهری شهرت دارد، از اثار وی می توان کتاب طهران قدیم را نام برد.


پادکست زندگی نامه پاکزاد

زندگینامه‌ محمود پاکزاد را در 3 قسمت برای شما به شکل پادکست تولید کردم که در کمتر از 5 دقیقه با وی اشنا شوید.

قسمت اول :پارت دوم :قسمت سوم :در این سه قسمت با یکی از معروف ترین عکاسان معماری و شهری اشنا شدیم اما در ادامه بپردازیم به اهمیت عکاسی در معماری.

عکس

عکس ها می توانند بیان کننده‌ی داستان های مختلف به نسبت دیدگاه افراد باشند یا فقط یک فضا باشند که افراد از آنجا خاطره دارند و به نوعی بیان کننده احساسات باشند.

تصاویر در زمینه‌ی معماری در کنار اینکه باید تعریف اولیه را حفظ کنن، باید در آنها هنر،طراحی، تکنیک و فن نیز وجود داشته باشد.

اما در حالت کلی یک تعریف واحد برای عکس نمی توان داشت چون همه چیز به لحظه و هدف بستگی دارد.

عکاسی معماری

تصویربرداری معماری دقیقا همانند واقعیت است که از سازه و محیط اطرافش برای قاب بندی باید نهایت استفاده را کرد. به نوعی عکاسی معماری باید جالب، دقیق، ماهرانه و از لحاظ زیبایی شناختی مورد توجه باشد.

تصویربرداری در معماری متفاوت از عکاسی امکلاک و مستغلات

تفاوت بسیار زیادی بین این دو مبحث وجود دارد:

  • عکاسی از مستغلات و املاک با هدف فروش است
  • تصویر برداری معماری در کنار ارائه زیبایی شناسی یک سازه باید جالب و منحصر به فرد باشد
  • عکاسی در معماری به نوعی نمایش شخصیت و هنر بنا است
اهمیت عکاس معمار در یک پروژه

هر پروژه ای معماران برای طرح های خود زمان، انرژی و دقت بالایی صرف می کنند و در نهایت برای آنکه پروژه ای که طراحی کردند برجسته باشد از یک عکاس حرفه ای در معماری کمک می گیرند تا به آسانی با مشتری ارتباط گرفته و بتوانند فروش داشته باشند.

حال ممکن است این سوال مطرح شود که وقتی رندرهای معماری و حتی رئال وجود دارد چرا تصویربرداری همچنان پر اهمیت است؟

هر حرفه ای نیازمند بازاریابی است و معماری هم از آن مستثنی نیست پس تصاویر یک پروژه هم در بروشورهای چاپی در تبلیغات و هم در سایت ها و شبکه های اجتماعی قابل استفاده است و این تصاویر عکاسی شده هستند که حتی نام برند شما را حفظ خواهند کرد.

سوال؟

آیا برند شرکت شما رسمی است یا سرگرم کننده است؟

در صنعت معماری، یک عکاس حرفه ای با دانشی که از ترفندهای تصویربرداری دارد می داند که چگونه عکس ها را به صحنه ببرد تا ویژگی های یک پروژه را برجسته و در معرض دید قرار دهد.

————————————————————————————————————————————————————

من در بخش پادکست های معماری تصمیم دارم با عنوان رادیو معمار، فایل های صوتی تهیه و منتشر کنم که برگرفته شده از عناوین مرتبط با رشته معماری است پس اگر می خواهید به جای مطالعه در زمان طولانی با گوش دادن به فایل های صوتی اطلاعات خودتان را در زمینه معماری و رشته های وابسته افزایش دهید فقط کافی است روی تصویر زیر کلیک گنید و وارد بخش پادکست ها شوید.


عکاس معماری محمود پاکزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

اسکرول